Zmena je v Tvojich rukách: Miláno

07.04.2024

Tak sme doma. Odkiaľ? No predsa z Milána. Projekt Zmena je v Tvojich rukách nás dal dokopy s talianskou školou Instituto Montini. Po dlhej ceste, ktorá začínala o štvrť na štyri, sme sa zložili a hneď vyrazili objavovať Miláno. Desať dní v metropole Lombardie nám však nestačilo na spoznanie všetkého. Ozajstná skúška našej životaschopnosti bola ranná cesta do školy v preplnenom metre. V škole nás vždy čakali veľmi milí a priateľskí žiaci, s ktorými sme absolvovali bohatý program zameraný na environmentálne problémy veľkomesta. Mapovali sme, počítali autá, merali chodníky, pýtali sa obyvateľov na ich problémy, navrhovali možné riešenia. Dokonca sme sa pustili skrášľovať park a ak si tam náhodou sadnete na lavičku, možno to bude práve tá, ktorú sme maľovali. Navštívili sme tiež nezvyčajnú škôlku a biofarmu lemovanú vežiakmi a diaľnicou. A vo voľnom čase? Duomo, Galeria, Sforzesco, Bosco Verticale, La Scala a nekonečno milánskych chvíľ.

S nami sa vo svete už nestratíte.