Moje svety

18.03.2024

V sobotu sme otvorili naše dvere, aby sa na nás prišli pozrieť budúci prváci aj so svojimi rodičmi. Hneď na úvod vhupli do nášho sveta a s radosťou aj očakávaním objavovali svet umenia, športu, hier, prírody a robotov. Program bol naozaj bohatý. Vo svete prírody deti zistili ako chutia bylinky na domácom chlebíku s pomazánkou a pripravili na klíčenie rôzne semienka, aby si na vyklíčených rastlinkách mohli pochutnávať aj doma. Vyskúšali si rozsvietiť aj žiarovku pomocou elektrostavebnice. Vo svete umenia hrali na hudobných nástrojoch a vyrábali srdiečko pre maminku a vo svete robotov pomohli robotickej včielke pristáť na správnom kvietku. Vo svete športu skákali, behali, triafali basketbalkou do koša a spoločnými silami skrotili farebný "padák". Vo svete hier kŕmili hladošov, ktorí požierajú geometrické tvary a stavali zámky zo stavebnice. Deťom ochotne pomáhali aj naši žiaci z 8. ročníka. Dievčatá z výtvarného krúžku ich pomaľovali a premenili deti na jednorožcov, spidermanov, motýľov a mnoho iných bytostí. Komu sa podarilo objaviť všetky svety, dostal malú odmenu. A našou odmenou bol spokojný úsmev na tvárach detí.