Olympijský deň

29.09.2024

V rámci projektu Národného športového centra, Európsky týždeň športu #BEACTIVE SCHOOL, sme pripravili na popoludnie v ŠKD Olympijský festival.

Bolo to viac než len športové podujatie, bola to oslava pohybu, fair play a tímového ducha. Deti absolvovali stanovištia, kde pre nich boli pripravené disciplíny s olympijskou tematikou: Street art, šerm, streľba, atletika, vedomostný kvíz.Potvrdili nám, že šport je viac než len výkon. #OlympijskéHodnoty #FairPlay.

Olympijský deň sa začal už ráno v triedach. V rámci vyučovania sa žiaci venovali tejto téme. Pre športovcov zo športových tried je šport súčasťou ich každého dňa a tak si povedali, že nezaškodí si trénovať okrem svalov aj mozgy. Tvorili Olympijské knižky, pri ktorých si zopakovali učivo, zároveň sa dozvedeli niečo nové o našich slovenských olympionikoch. Šport však nie je súčasťou života deti len v športových triedach. Všetky deti sa radi hýbu, behajú, športujú. A v rámci tohto dňa si mohli pripomenúť aj nedávne olympijské hry v Paríži. Pomocou rôznych aktivít sa dozvedeli, aké vlastnosti by mal mať športovec, aby dosiahol svoj cieľ. Žiaci si vytvorili olympijské denníky, v ktorých si precvičili gramatiku, matematiku, aj prírodovedu, či vlastivedu. Nechýbalo ani umenie, keď si pomocou jesenných listov tvorili koláže na tému - V akom športe by som súťažil na olympiáde.

Náš tematický deň je skvelou príležitosťou na propagáciu športu a zdravého životného štýlu.